Jakie są najbardziej poszukiwane samochody do 20 tys.?

Zakup auta używanego to najczęściej podejmowana decyzja przez kierowców, którzy potrzebują nowego auta. Są one znacznie tańsze od aut nowych i często za dobre pieniądze można dostać całkiem niezłe auto, z dobrym wyposażeniem i co ważne ze sprawdzoną jednostką napędową, która jest jeszcze wolna od wielu drogich technologii, które są kosztowne w naprawach i potrafią być awaryjne, a często trafiają do nowych samochodów. Jakie samochody do 20 tys. złotych są najbardziej poszukiwane na polskim rynku wtórnym?

Auta do 20 tys. złotych — czego można się po nich spodziewać?

20 tysięcy złotych jeszcze 3 lata temu starczyłoby na samochód, który jest ponadprzeciętny, jeśli chodzi o ceny panujące na rynku wtórnym. Kryzys branży motoryzacyjnej sprawił jednak, że mediana cen samochodów używanych w naszym kraju wynosi nie mniej niż 20 tysięcy złotych, a około 30 tysięcy, przez co w tym momencie dysponując kwotą rzędu 20 tysięcy, trzeba raczej pogodzić się z tym, że na wybitne i wciąż całkiem młode auto nie ma co liczyć.

Mając do wydania około 20 tysięcy złotych, trzeba przede wszystkim pamiętać, że nie warto całego tego budżetu wydawać na samochód. Lepiej ograniczyć się do aut kosztujących około 18 tysięcy, gdyż reszta pieniędzy może nam się przydać na wykupienie ubezpieczenia OC, a także na wykonanie pierwszego serwisu, czyli standardowej wymiany oleju oraz filtrów, czyli podstawowej czynności, którą zawsze warto wykonać po zakupie używanego samochodu, gdyż nie wiemy, kiedy ostatni raz zmieniano w nim olej oraz filtry.

W ten sposób musimy raczej ograniczyć się do aut w wieku od nieco ponad 10 do niecałych 18 lat. Aut, które są już pełnoletnie lepiej unikać, gdyż w tej kwocie można kupić przecież znacznie młodszy samochód, który nie będzie tak wiekowy i, co gorsza, tak wyeksploatowany.

Jakie są najbardziej poszukiwane auta do 20 tysięcy złotych?

Polski rynek wtórny nie jest wbrew pozorom bardzo zróżnicowany i od lat królują na nim bardzo podobne modele samochodów osobowych. Z tego powodu w cenie do 20 tysięcy złotych można spodziewać się wielu aut niemieckich, które w Polsce są darzone sporą sympatią i należą do najchętniej sprowadzanych oraz kupowanych pojazdów w całym kraju.

Opel Astra H

Trzecia odsłona Astry w naszym kraju to jedno z częściej spotykanych aut. Cały ten model należy do ulubionych na polskim rynku wtórnym, gdyż regularnie zajmuje czołowe miejsca w rankingach dotyczących tego, które modele są w największej ilości importowane do Polski i z tego powodu rynek wtórny jest pełen egzemplarzy tego modelu. Na korzyść polskich kierowców działa fakt, iż Opel Astra H po wycofaniu go jako najnowszej Astry był jeszcze produkowany jako Astra Classic, dzięki czemu można kupić nawet około 10-letni egzemplarz w naprawdę korzystnej cenie, a do tego mimo sporego importu wiele egzemplarzy pochodzi z polskich salonów, a jeszcze więcej z polskiej fabryki, która była jedną z największych, jeśli mowa o produkcji egzemplarzy tego modelu.

Ford Fiesta VI

Kolejny często polecany wybór, a do tego zajmujący wysokie miejsca na rankingach mówiących o ilości ofert, czy też imporcie to Ford Fiesta VI. Ten mały hatchback amerykańskiego producenta, który był jednak opracowywany w dużej mierze z myślą o rynku europejskim, jest jednym z lepszych wyborów, jeśli chodzi o samochody do 20 tys. złotych. Wynika to między innymi z jego dużej dostępności, gdyż często łapie się on do pierwszej 10 najczęściej importowanych samochodów używanych.

Toyota Yaris II

Ostatni samochód to zmora wielu kierowców, którzy zdawali swoje prawo jazdy ponad dekadę temu. Przez lata druga odsłona Yarisa była chętnie wybierana przez szkoły jazdy i WORDy, ale teraz stanowi ona naprawdę świetny wybór, gdy szukamy auta miejskiego, które będzie oszczędne i tanie w utrzymaniu. Ponadto niewielkie rozmiary Yarisa sprawiają, że ten samochód wprost świetnie odnajduje się w mieście i nie ma problemów na przykład z parkowaniem na ciasnych miejscach. Pod jego maską znajdują się z kolei dynamiczne jednostki z rodziny VVT-i lub niezły diesel D-4D.