Nowe samochody sportowe

Jak wybrać nowe najlepsze samochody sportowe? Przecież modeli jest cała masa, mają różne kształty, rozmiary, osiągi i przede wszystkim ceny. Bez względu na Twoje upodobania, jesteśmy pewni, że na poniższej liście samochodów sportowych 2021 roku znajdziesz coś ciekawego. To taka odskocznia od weryfikacji, które samochody osobowe są najpraktyczniejsze, czy najbardziej użyteczne.

Mazda MX-5 jest bezsprzecznie ikoną motoryzacji. Jej historia sięga ponad 30 lat wstecz. Czterocylindrowy silnik MX-5 zapewnia wystarczającą moc, a jej podwozie jest cudownie wyważone — idealne do pokonywania krętych odcinków drogi. Wersja kabrio pozostaje jednym z najtańszych sposobów, aby poznać smak sportowego kabrioletu.

Nie zwracaj uwagi na to, że Toyota Supra 2021 dzieli większość swojego podwozia i układu napędowego z BMW Z4. Oferuje bowiem swoją własną, odrębną osobowość i jest niesamowita w prowadzeniu. W ofercie dostępne są dwa turbodoładowane układy napędowe: 4 i 6 rzędowe. Oba napędzają tylne koła za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

Po latach oczekiwania na debiut Corvette z silnikiem umieszczonym centralnie, Chevrolet już jest. Corvette oferuje imponujące osiągi, 490-konny silnik V-8 i przystępną cenę podstawową. Oprócz spektakularnych osiągów inżynierowie Chevy’ego sprawili, że samochód jest wystarczająco praktyczny, by można było zza kierownicy podziwiać otoczenie, po prostu z niego korzystać.

Porsche 718 Cayman 2021 oddaje same emocje przy prowadzeniu. To supersamochód z nieziemskim podwoziem. Zapewnia spójność z kierowcą na każdym kroku. Mocne hamulce, niesamowite zawieszenie i styl. To chyba najlepszy wybór w tym segmencie.

Jeśli chodzi o maksymalne osiągi to zdecydowanie będzie to BMW M2 2021. W porównaniu ze zwykłym BMW serii 2, to podrasowane coupe może pochwalić się podwoziem dostosowanym do torów wyścigowych i mocniejszym silnikiem. Wysokoobrotowy sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem połyka w niesamowitym tempie każdy metr drogi. M jest niesamowity, szczególnie dlatego, że jest bezkompromisowym samochodem dla kierowcy lubiącego emocje.